Nike LEBRON X

 
W sezonie następującym po zdobyciu pierwszego mistrzostwa przez LeBrona Jamesa otrzymujemy but niemniej spektakularny jak osiągnięcie "Króla".
 
Pierwszym faktem, który wyróżnia dziesiąty model jest dołączenie do grona tylko 2 zawodników,
których linia liczyła minimum 10 modeli - Michaela Jordana oraz Allana Iversona.
 
Drugim powodem jest zastosowanie w LBX dwóch nowych systemów - Dynamic FlyWire oraz ogromnej poduszki ZOOM Air.
 
Cholewka dziesiątki jest wykonana w dobrze znanej i sprawdzonej technologii Hyperfuse.
Sprawia ona, że but jest lekki i bardzo wytrzymały. Dodatkowo zapewnia idealną wentylację.
 
Dynamic FlyWire to druga generacja popularnego systemu FlyWire. Dynamiczny FlyWire nie stanowi tutaj części cholewki a włókna poprzednio wtopione w materiał są swobodnie ułożone między cholewką a wewnętrzną skarpetą. Włókna zaczepiają się bezpośrednio za sznurowadła i sprawiają, że są one niejako przedłużeniem włókien FlyWire. Całość podczas biegu czy dynamicznych zwrotów dopasowuje siłę wspomagania i trzymania stopy praktycznie pracując razem  z nią. Wrażenie jest fantastyczne, stopa jest idealnie zablokowana wewnątrz buta przy czym nie tracimy nic z wygody użytkowania.
Nike LeBron X “Christmas” Detailed look
Zastosowana w podeszwie poduszka ZOOM Air do złudzenia przypomina swoimi wymiarami system AIR MAX z 8 modelu serii. Jest to jednak tak bardzo lubiany przez zawodników ZOOM. Trzeba przyznać, że pierwsze wrażenie jest dość nietypowe, ponieważ poduszka wydaje się lekko za twarda. Sytuacja zmienia się diametralnie w momencie w którym zaczniemy grać. Przy biegu, zatrzymaniu, dynamicznych zwrotach i wyskoku poduszka ZOOM Air zapewnia ogromną ilość wygody i amortyzacji. Nie bez powodu ZOOM jest uważany za najstabilniejszy i najlepiej reagujący na ruch system NIKE. Bezsprzecznie duża poduszka ZOOM Air jest obok Dynamic Flywire jednym z największych plusów tego modelu.

Reklama

Teraz oglądane

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
July 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.