Czarne chmury nad Indianapolis?

 roy-hibbert

 

Co się dzieje z Indianą Pacers? - to pytanie zadaje sobie pewnie wielu kibiców koszykówki na całym świecie. Podopieczni Franka Vogela ostatnio przeżywają spory kryzys. Walczą z niemocą w ofensywie, która powoduje, że z bardzo mocnej ekipy Pacers stają się łatwym celem do pokonanania. Oczywiście, Pacers wygrali ostatnio mecze z Philadelphią 76ers, Bostonem czy Utah, ale są to drużyny, które w tym sezonie już o nic nie walczą i jedyne o czym marzą to osiągnięcie jak najwyższego numeru w przyszłorocznym drafcie. Sprawa wygląda zgoła inaczej, jeżeli chodzi o mecze z bardziej wymagającymi rywalami. Dallas Mavericks - porażka. Houston Rockets - porażka. Golden State Warriors - porażka. Nawet Charlotte Bobcats pokusili się o zwycięstwo w Bankers Life Fieldhouse. Ostatnia przegrana z New York Knicks spowodowała, że w głowie Vogela musiała zapalić się czerwona lampka.

Mistrzostwo NBA w dużej mierze zależy od gwiazd danego zespołu, od ich postawy na boisku w najważniejszych spotkaniach. Pacers tych gwiazd nie mieli, mieli solidny zespół, który gwiazdy w postaci Paula George'a czy Hibberta sam wykreował. Dzięki swojej walce i zaangażowaniu po dwóch stronach boiska doprowadzili do tego, że Indiana z miejsca stała się jednym z faworytów do mistrzostwa w tym sezonie. Paul George zachwycał od początku sezonu i był wymieniany jednym tchem z LeBronem i Durantem jeżeli chodzi o statuetkę MVP. Hibbert był dla wielu pewniakiem do nagrody najlepszego obrońcy ligi. Kiedy wydawało się, że wszystko w drużynie Pacers gra na 100%, przyszły gorsze chwile. Ofensywa Indiany skupiła się na postaci George'a, który nie podołał roli typowej strzelby zespołu. Pacers mają świetny duet podkoszowych. David West i Roy Hibbert to ścisła czołówka ligi, a mimo to drużyna Franka Vogela tak rzadko korzysta z ich pomocy. Z taką dwójka gra inside-outside powinna przynieść znakomite skutki, tymczasem Pacers skupiają się na dystrybucji piłki do PG24, którego skuteczność zdecydowanie spadła wraz ze słabszymi wynikami Indiany. Hibbert również ostatnio nie zachwyca, zdobył tylko raz w ostatnich ośmiu meczach więcej niż 15 punktów. Jego średnia punktowa to 9.4 punkta na mecz z 46.4 % skutecznością.

Co się stało podczas All-Star break? Paul George stracił skuteczność, Roy Hibbert jest nieproduktywny. Pacers bez swoich dwóch liderów nie są w stanie nawiązać walki z mocniejszymi drużynami. Teraz sytuacja jest do opanowania, bo dzięki świetnej grze na początku sezonu Indiana ma nadal bezpieczne miejsce w konferencji wschodniej. Wielkimi krokami zbliżają się playoffy i co się stanie, jeżeli i wtedy Pacers dopadnie kryzys? Vogel ma niemały orzech do zgryzienia.

Reklama

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
July 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.