Co w trawie piszczy? #4

n2013ba

NBA w tym sezonie zafundowało swoim fanom sporo emocji do samego końca sezonu regularnego. Na trzy mecze przed końcem nadal nie wiadomo, które drużyny będą występować w tegorocznych playoffach. O ile miejsca 1-7 są już obsadzone ( w konf. zachodniej 1-6), o tyle nadal nie wiadomo, która drużyna wejdzie jako ostatnia w każdej z konferencji.

 

 

Szczególnie ciekawie sytuacja zapowiada się w konferencji zachodniej, gdzie o premiowane miejsca walczą nadal drużyny Dallas Mavericks, Phoenix Suns i Memphis Grizzlies. Atmosferę jeszcze bardziej podgrzewa fakt, że w każda z tych drużyn zmierzy się ze sobą w ostatnich meczach. Można więc powiedzieć, że dla tych trzech klubów playoffy zaczynają się trochę szybciej. Największe szanse na awans ma drużyna Mavericks, która ma obecnie najlepszy bilans z tej trójki (48-32). Dzisiaj już ta sytuacja może ulec zmianie, gdyż zawodnicy z Dallas zmierzą się z Phoenix Suns. W niedziele Memphis Grizzlies zagrają z Los Angeles Lakers i tam powinni odnieść łatwe zwycięstwo. W poniedziałek Memphis zagra back-to-back z Phoenix Suns. W środę Grizzlies zmierzą się z Dallas Mavericks, a Phoenix Suns zagrają z Sacramento Kings. Po tej serii spotkań będziemy już na 100% wiedzieć, które drużyny będą w tegorocznych playoffach reprezentować konferencję zachodnią.

 

We wschodniej konferencji sytuacja jest troche łatwiejsza, bo o ósmą pozycję walczą tylko dwa kluby: Atlanta Hawks oraz New York Knicks. Póki co na prowadzeniu jest drużyna z Atlanty. Aby Knicksi weszli do playoffów muszą wygrać nadchodzące trzy spotkania i mieć nadzieję na to, że Atlanta nie wygra już żadnego spotkania do końca tego sezonu. Przeciwnikami Jastrzębi będą zawodnicy Miami Heat, Charlotte Bobcats oraz Milwaukee Bucks. New York Knicks będą musieli się zmierzyć z Chicago Bulls, Brooklyn Nets oraz Toronto Raptors. Czy ktokolwiek wierzy w to, że scenariusz o wchodzących Knicksach do playoffów może się spełnić? Będzie bardzo ciężko, ale NBA lubi zaskakiwać...

Reklama

Artykuły video
Buty do basketu

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
June 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Odwiedza nas 457 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.