Bulls vs. Wizards - kto będzie górą?

wizvbulls0246

Jednym z najciekawszych pojedynków pierwszej rundy będzie starcie Chicago Bulls z drużyną Marcina Gortata, Washington Wizards. Jeżeli spojrzymy na wyniki sezonu regularnego, to tutaj górą była drużyna ze stolicy. Czarodzieje wygrali dwa z trzech spotkań z popularnymi Bykami i to oni powinni być faworytem. Ale jeżeli przyjrzymy się dokładnie każdemu z tych trzech spotkań sprawa nie wydaję się już być tak oczywista...

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zobaczyliśmy 13 stycznia. Drużyna Bulls była ledwo po transferze Luola Denga i widać było, że drużyna przechodzi obecnie okres przebudowy. Zwycięstwo z Wizards dałoby im wejście do grupy drużyn, które wygrały conajmniej połowę spotkań w sezonie. Świetna gra Wizards w pierwszej połowie, skuteczność na poziomie 59% pozwoliła im na zdobycie sporej przewagi po dwóch kwartach. Byki obudziły się w drugiej połowie i świetnie zaczęły, zmniejszając przewagę do czterech punktów. Ale kiedy wydawało się już, że Chicago zabierze prowadzenie drużynie z Waszyngtonu, któryś z zawodników Wizards trafiał do kosza i zwiększał zdobycz punktową. Ostatecznie run 9-0 w czwartej kwarcie pozwolił drużynie Wizards na bezpiecznie dowiezienie zwycięstwa do końca. Najlepszym strzelcem w drużynie Wizards był Nene i John Wall, mieli po 19 punktów. Gortat w tamtym meczu zdobył 7 punktów, ale zebrał aż 11 piłek.

Kolejny mecz drużyny stoczyły ze sobą cztery dni później, tym razem grając w stolicy. Mecz był wyjątkowo zacięty, Wizards znowu dobrze zaczęli, ale gracze Chicago konsekwentnie odrabiali straty i w końcu w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie po celnych rzutach osobistych wykonywanych przez Joakima Noah. Czwarta kwarta to wymiana punktów, cały czas drużyna Bulls miała te kilka punktów zaliczki, ale 6 minut przed końcem spotkania przewaga stopniała do jednego punktu. Wtedy zawodnicy Bulls zaczęli pudłować łatwe rzuty, a Wizards konsekwentnie zdobywali punkty (Gortat wtedy zdobył ważne cztery punkty) i wyrwali zwycięstwo Bullsom, ostatecznie wygrywając 96-93. Znowu z dobrej strony zaprezentował się Wall, który miał double-double (23 punkty, 11 asyst).

Ostatnie spotkanie te dwie drużyny rozegrały między sobą 5 kwietnia. Ten mecz zdecydowanie różnił się od poprzednich dwóch. Wizardsi grali tutaj bez Nene, który jest bardzo ważnym ogniwem pod koszem. Bullsi zaatakowali od samego początku, pozwalając na rzucenie drużynie Wizards tylko 26 punktów... przez jedną połowę! Kiedy Bullsi rzucali na przyzwoitej skuteczności (prawie 48%), Wizardsi trafiali tylko 31% z oddanych rzutów. Czarodzieje obudzili się w trzeciej kwarcie, wygrywając ją 35-24, ale to było wszystko, na co ich było tego dnia stać. D.J. Augustin rzucił 25 punktów w tym meczu, będąc najlepszym strzelcem Byków. W drużynie Washington Wizards głównym strzelcem był Marcin Gortat, który trafił 8 z 11 rzutów i ostatecznie zakończył mecz z 19 punktami na koncie.

Mecze pomiędzy tymi dwoma drużynami były w tym sezonie wyjątkowo zacięte i kto wie, jak potoczy się ich walka w pierwszej rundzie Playoffów. Jeżeli Chicago Bulls zagrają swoją mistrzowską defensywą, to ekipa Marcina Gortata może mieć spore problemy. Z pewnością ważnym matchupem będzie pojedynek rozgrywajacych - Johna Walla i D.J'a Augustina. Pojedynek wysokich również zapowiada się pasjonująco - po jednej stronie Gortat i Nene, po drugiej Taj Gibson, Boozer, Noah. To może być świetna seria. Kto wygra? Ja nie podejmę się wytypowania zwycięzcy, chociaż oczywiście będę kibicował naszemu rodzynkowi w NBA.