Jaką rolę dostanie Brandon Jennings?

brandon-jennings-12-7-13jpg-a18615d9de7d5c68

Powrót rozgrywającego Detroit zbliża się wielkimi krokami. Przypominając, w meczu z Milwaukee Bucks 24 stycznia 2015 roku Jennings zerwał lewego achillesa. Po diagnozie włodarze klubu doszli do wniosku, że potrzebują kogoś na jego miejsce i ściągnęli Reggiego Jacksona z OKC. Nie można powiedzieć, że był to zły ruch, a wręcz przeciwnie, Reggie świetnie zastąpił BJ'a, trafiając do pierwszej piątki. I tutaj jest problem. 

Jennings nie powróci od razu jako starter. Wiadomo. W tej sytuacji Detroit będzie miało w składzie 4 rozgrywających: Jackson, Jennings, Blake i Dinwiddie. Spory orzech do zgryzienia dla Van Gundy'iego. 

Pierwszym rozwiązaniem będzie wpuszczanie Jenningsa z ławki(na co, moim zdaniem nie zasługuje). Sam powiedział, że nie chce psuć chemii w drużynie i dlatego nie będzie mu to przeszkadzać. Najważniejsza jest drużyna.

"I am not going to mess up the chemistry. The starters have chemistry and they have been playing well. If I can come off the bench and help out, then why not? Always in my head (I am a starter). But sometimes you've got to take the back seat and do what is best for the team."

Profesjonalne podejście, choć może być ciężko przestawić się zawodnikowi który całą swoją karierę(w NBA) wychodził jako pierwszy rozgrywając.

Drugim rozwiązaniem może być połączenie Jenningsa i Jackosna w pierwszej piątce. Gdzie Jackson przejmie pozycję rzucającego obrońcy. Lecz tutaj rodzi się pytanie: Czy to będzie dobre rozwiązanie? Kiedy w 2013 roku Detroit ściągnęło Josha Smitha wydawało się że w końcu będą grać solidny basket i wrócą do playoff. Co wynikło z tego? Wszyscy wiedzą. Smith męczył się grając na pozycji niskiego skrzydłowego. I w tym przypadku może być podobnie. Reggie Jackson gra świetnie w tym sezonie i zmiana pozycji może to zmienić. 

Trzecim rozwiązaniem i najbardziej drastycznym jest oczywiście: trade.
Co wymyśli SVG będziemy mieli okazję zobaczuć za kilka tygodni. Powrót Brandona Jenningsa planowany jest na koniec grudnia.

Reklama

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
June 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.