Przyklej się do niego i nie daj żyć! Lockdown defense!

 maxresdefault

Kto zgarnie Defensive Player of the Year? No na pewno nie James Harden. Sprawa jest w otwarta, a kandydatów sporo. Okej, odstawmy tegoroczną nagrode na drugi plan. Zadałem sobie ostatnio pytanie, kto jako obrońca ma gorzej: rozgrywający kryjący centra czy odwrotnie? Hmmm... ciężko co. Tak czy inaczej chciałem przedstawić kilku obrońców "nie do przejścia". Od razu nasuwa się Lebron albo Dwaight Howart, ale nie skupiajmy sie tutaj na widowiskowych blokach. "Plaster", tak to dobre określenie. Nieustępliwość, agresja, determinacja i mocne nogi to cechy dobrego obroncy. Dokładnie chodzi mi o tzw. lockdown defenderów. Ilu takich "plastrów" znacie w lidze? No to lecimy:

 

1.Plaster nr.1 Avery Bradley(Boston Celtics). Pamiętam mecz z Knicks kilka lat temu. Pomyślałem wtedy: "Damn... ale koleś ma mocne nogi." J.R. Smith nie miał z nim lekko.

2. Tony Allen (Memphis Grizzlies). Pamiętam go jeszcze z Bostonu kiedy zdobywał Championship'a.

3. Jimmy Butler (Chicago Bulls). Nazwać go plastrem? Może bardziej sprężyną. Zobaczcie filmik, zrozumiecie.

4. Kawhi Leonard (San Antonio Spurs). Szkoła Grega Popovicha. To powinno wystarczyć. A gdyby komuś było mało to:najlepszy obrońca 2015 i MVP 2014.

5. Patrick Beverley (Houston Rockets). Wcześniej wspomniany Harden może brać u niego lekcje gry w obronie.

6. Tutaj może być zaskoczenie dla niektórych, zaraz jednak wyjaśnie. Matthew Dellavedova (Cleveland Cavaliers). Dlaczego? Pamiętacie zeszłoroczne finały? Odpadł Irving, Dellavedova wychodził w pierwszej piątce. Nie zatrzymał Curryego(bo przecież to Curry) ale biegał za nim jak oszalały. Zresztą sami zobaczcie:

Wiem, wiem. Nie napiasałem o Smart'cie, Igoudala'i jak i wielu innych. Kogo jeszcze dodalibyście do tego zestawienia?

Artykuły video

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
July 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.