Finały NBA - zapowiedź

Pierwszego czerwca czeka nas jedno z największych wydarzeń sportowych tego roku, na które czekają fani NBA z całego świata. Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Golden State Warriors, a broniącymi tytułu Cleveland Cavaliers. Fakt, że te dwie drużyny stają naprzeciw siebie już trzeci raz z rzędu podnosi rangę tego starcia, bowiem nigdy wcześniej nie wydarzyło się  w NBA nic podobnego.

Golden State Warriors pod dowództwem asystenta trenera, Mike’a Browna przeszli wszystkie trzy rundy bez ani jednej porażki. Na początku odprawili do domu Portland Trail Blazers, następnie Utah Jazz, a na sam koniec San Antonio Spurs, którzy po stracie Kawhi Leonarda wydawali się być zupełnie inną drużyną niż tą, jaką widzieliśmy w sezonie zasadniczym. Warriors wygrali 67 z 82 meczów rundy zasadniczej i podobnie jak przed rozpoczęciem Playoffs są oni faworytami wśród bukmacherów. Nie oznacza to jednak, że Kawalerzyści pozwolą na łatwą wygraną zespołu z Oakland.

LeBron James gra kosmiczne zawody w tegorocznych Playoffs. Drogę do Finału NBA przeszedł notując na swoim koncie średnio 32.5 punktu, 8.0 zbiórek i 7.0 asyst, przy skuteczności 56.6%. Dla Jamesa będą to już siódme z rzędu Finały NBA. Ponadto zajął on pierwsze miejsce na liście strzelców rozgrywek posezonowych, prześcigając jednocześnie Michaela Jordana. LeBron ma już 5995 punktów zdobytych w trakcie 212 meczów Playoffs.

Z pewnością sporo uwagi podczas tegorocznych Finałów przyciągnie postać Kevina Duranta. Skrzydłowy Golden State Warriors przeszedł przed rozpoczęciem sezonu właśnie do zespołu z Oakland po dziewięciu latach gry dla Oklahoma City Thunder (w pierwszym sezonie jeszcze Seattle SuperSonics). Dla Duranta są to już siódme Playoffs w karierze.  Dotychczas występował w nich u boku Russella Westbrooka, który w tym roku jest jednym z kandydatów do nagrody MVP.

Nie ma wątpliwości, że po raz kolejny do walki o tytuł stają naprzeciw siebie dwie najlepsze drużyny w całej NBA. Jednak same statystyki w tym sporcie to nie wszystko. Kibice koszykówki z całego świata przyznają, że tegoroczne rozgrywki fazy Playoff są po prostu nudne. Nie dzieje się w nich nic spektakularnego, a hegemonia takich drużyn jak Warriors i Cavaliers zabija jakąkolwiek rywalizację.

Pierwszy mecz finałowy już w ten czwartek o godz. 3:00.

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
July 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.