Mechanizm rzutu z wyskoku.

Kiedy chodzi o atak, często zadajemy sobie pytanie: Czy jest możliwe ćwiczenie rzutu z wyskoku w domu? Bez przestrzeni? Oczywiście. Jednym z najważniejszych aspektów rzutu z wyskoku jest wyrobienie i przyswojenie konkretnego, powtarzalnego mechanizmu. Jest kilka przyczyn problemów z tym rzutem. Brak pewności siebie, brak siły lub zła technika rzutu.

Dlatego przedstawiamy Wam dwa bardzo proste ćwiczenia, które powinny pomóc Wam w wypracowaniu odpowiedniego mechanizmu rzutu oraz poprawić jego efektywność.

 

Powtarzalny rzut, leżąc na plecach.Basketball Drills

To ćwiczenie pokaże Wam jak konsekwentny jest wasz rzut i punkt wyrzucenia piłki. Połóż się na plecach z piłką w rękach, jakbyś był gotowy do oddania rzutu.

Teraz wykonuj dokładnie taki sam ruch, jaki wykonujesz podczas rzutu z wyskoku. Skoncentruj się na ręce wyrzucającej i odpowiedniej rotacji piłki. Po wyrzuceniu piłki nie opuszczaj ręki. Pozostaw ją w tej pozycji przez moment. Jeśli Twoja technika jest dobra, piłka powinna spaść prosto do ręki. Jeśli wyrzucasz chaotycznie albo Twoja technika jest niekonsekwentna, piłka bedzie lądowała za każdym razem w innym miejscu obok Twojej dłoni. To ćwiczenie nie jest proste na samym początku, zwłaszcza jeśli masz problemy z techniką rzutu. Nie poddawaj się jednak. Jak już złapiesz rytm i wypracujesz odpowiedni mechanizm ułożenia nadgarstka i nadasz piłce odpowiednią, zawsze taką samą rotację, będziesz w stanie wykonać 5,10 lub nawet 20 rzutów z rzędu a piłka zawsze wyląduje w Twojej dłoni. Pamiętaj, żeby rzuty wykonywać zawsze tak samo. To jest zakodowane w Twoim mózgu, a to kodowanie to właśnie mechanizm rzutu.

 

 

 

Shooting Drills

Ćwiczenie powtarzalności mechanizmu.

Następnym świetnym sposobem na sprawdzenie czy rzucasz w odpowiedni sposób jest obserwacja Twojego ciała "na sucho". Stań przed dużym lustrem, tak abyś widział całą swoją sylwetkę i spróbuj wykonać powolny ruch wyrzutu piłki. Nie potrzebujesz do tego ćwiczenia prawdziwej piłki. Użyj swojej wyobraźni. Wyobraż sobie, że wykonujesz prawdziwy rzut. Przyjrzyj się dokładnie swoim ruchom, ułożeniu ciała. Zauważ, w jakim stopniu Twoje ruchy są zgodne z tymi, które sobie wyobraziłeś. Zwróć uwagę na ustawienie nóg, ramion i zachowanie kąta 90 stopni. Ważne też jest ułożenie ręki pomocniczej, która wspomaga rękę rzucającą..

To świetny sposób na znalezienie niedociągnięć w twojej technice. Patrząc na siebie podczas "wirtualnego" rzutu, ćwiczysz także aspekt mentalny. Dopracowujesz szczegóły i stajesz się pewniejszy siebie.

 

 

 

na podstawie artykułu: http://www.online-basketball-drills.com/shooting-drills-perfecting-your-mechanics

Teraz oglądane
Artykuły video
09 październik 2013
04 kwiecień 2012
16 czerwiec 2011
02 wrzesień 2011
24 listopad 2011
22 czerwiec 2013

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
June 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.