Mechanizm rzutu z wyskoku.

Kiedy chodzi o atak, często zadajemy sobie pytanie: Czy jest możliwe ćwiczenie rzutu z wyskoku w domu? Bez przestrzeni? Oczywiście. Jednym z najważniejszych aspektów rzutu z wyskoku jest wyrobienie i przyswojenie konkretnego, powtarzalnego mechanizmu. Jest kilka przyczyn problemów z tym rzutem. Brak pewności siebie, brak siły lub zła technika rzutu.

Dlatego przedstawiamy Wam dwa bardzo proste ćwiczenia, które powinny pomóc Wam w wypracowaniu odpowiedniego mechanizmu rzutu oraz poprawić jego efektywność.

 

Powtarzalny rzut, leżąc na plecach.Basketball Drills

To ćwiczenie pokaże Wam jak konsekwentny jest wasz rzut i punkt wyrzucenia piłki. Połóż się na plecach z piłką w rękach, jakbyś był gotowy do oddania rzutu.

Teraz wykonuj dokładnie taki sam ruch, jaki wykonujesz podczas rzutu z wyskoku. Skoncentruj się na ręce wyrzucającej i odpowiedniej rotacji piłki. Po wyrzuceniu piłki nie opuszczaj ręki. Pozostaw ją w tej pozycji przez moment. Jeśli Twoja technika jest dobra, piłka powinna spaść prosto do ręki. Jeśli wyrzucasz chaotycznie albo Twoja technika jest niekonsekwentna, piłka bedzie lądowała za każdym razem w innym miejscu obok Twojej dłoni. To ćwiczenie nie jest proste na samym początku, zwłaszcza jeśli masz problemy z techniką rzutu. Nie poddawaj się jednak. Jak już złapiesz rytm i wypracujesz odpowiedni mechanizm ułożenia nadgarstka i nadasz piłce odpowiednią, zawsze taką samą rotację, będziesz w stanie wykonać 5,10 lub nawet 20 rzutów z rzędu a piłka zawsze wyląduje w Twojej dłoni. Pamiętaj, żeby rzuty wykonywać zawsze tak samo. To jest zakodowane w Twoim mózgu, a to kodowanie to właśnie mechanizm rzutu.

 

 

 

Shooting Drills

Ćwiczenie powtarzalności mechanizmu.

Następnym świetnym sposobem na sprawdzenie czy rzucasz w odpowiedni sposób jest obserwacja Twojego ciała "na sucho". Stań przed dużym lustrem, tak abyś widział całą swoją sylwetkę i spróbuj wykonać powolny ruch wyrzutu piłki. Nie potrzebujesz do tego ćwiczenia prawdziwej piłki. Użyj swojej wyobraźni. Wyobraż sobie, że wykonujesz prawdziwy rzut. Przyjrzyj się dokładnie swoim ruchom, ułożeniu ciała. Zauważ, w jakim stopniu Twoje ruchy są zgodne z tymi, które sobie wyobraziłeś. Zwróć uwagę na ustawienie nóg, ramion i zachowanie kąta 90 stopni. Ważne też jest ułożenie ręki pomocniczej, która wspomaga rękę rzucającą..

To świetny sposób na znalezienie niedociągnięć w twojej technice. Patrząc na siebie podczas "wirtualnego" rzutu, ćwiczysz także aspekt mentalny. Dopracowujesz szczegóły i stajesz się pewniejszy siebie.

 

 

 

na podstawie artykułu: http://www.online-basketball-drills.com/shooting-drills-perfecting-your-mechanics

Teraz oglądane

Dołącz do nas!

Archiwum artykułów
March 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2015 @ 4Basket.pl. All Rights Reserved. 4Basket.pl nie jest właścicielem zdjęć, filmów oraz Memes wykorzystanych w serwisie. Nazwa i logo The National Basketball Association ("NBA") jak również nazwy i loga drużyn są własnością NBA Properties, Inc. oraz oficjalnych drużyn NBA. Serwis 4Basket.pl wykorzystuje je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, niekomercyjnych zgodnie z prawem. Kopiowanie, rozpowszechnianie materiałów 4Basket.pl jest zabronione.